Kursy fizjoterapeutyczne

Nowości na kursach

Osteopatia w ginekologii

Osteopatia w ginekologii czy się zajmuje i czy często z niej korzystamy?

Osteopatia w ginekologii czy się zajmuje i czy często z niej korzystamy?

Osteopatia w ginekologii to branża ginekologii. Koncentruje się ona na zdrowiu kobiet w pełnym zakresie takim jak poród czy menopauza. Dobrze dobrana terapia może dobrze wpłynąć na poprawę swego życia, a przede wszystkim na normalne funkcjonowanie układu rozrodczego i hormonalnego. Osteopatia w ginekologii jest dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, cechuje ja podejście holistycznym – swój układ tworzy harmonijną całość, oraz skupia się na relacjach pomiędzy anatomią i fizjologią. Osteopatia w ginekologii, nie podchodzi do kłopotu jednostkowo, wyłącznie w momencie wykonywania terapii manualnej koncentruje się ona na nim kompleksowo. Cieszy się bardzo wielkim zaangażowaniem w USA oraz Europie. W Polsce coraz częściej zaczyna cieszyć się wielkim zainteresowaniem. Osteopatia w ginekologii przeważnie są tutaj leczone osłabione mięśnie dna miednicy po porodach, pochwica, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Podstawą leczenia jest tutaj dokładny wywiad, jaki z pacjentem na pierwszej wizycie winien wykonać lekarz. Osteopatia w ginekologii może pomóc w łagodzeniu dyskomfortu powstającego z różnych schorzeń oraz wad z jakim stawia się pacjentka. Jak jedyna nazwa ukazuje mają z niej dziewczyny, jakie maja również problemy z ciężkimi miesiączkami, endometriozą czy niepłodnością. Nietrzymanie moczu i dyskomfort w momencie stosunku, również może doprowadzać do wskazania zastosowania osteopatii. Jej obowiązkiem jest przywrócenie ciału zaburzonej równowagi. Osteopatia w ginekologii , a ciąża w jakich kłopotach może nam ułatwić funkcjonowanie?

  • dyskomfort układu mięśniowo – szkieletowego
  • drętwienia, obrzęki kończyn,
  • zgaga w ciąży,
  • wymioty w ciąży,
  • dyskomfort kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • wspomaganie odpowiedniego ułożenia dziecka do porodu.

Osteopatia w ginekologii jakie metody są praktykowane i dla jakich dolegliwości?

  • masaż osteopatyczny kierowany jest do kobiet doświadczających bolesnych stosunków seksualnych, chorujących na pochwicę,
  • masaż, który niweluje napięcie w miejscowościach takich jak miednica i kręgosłup.

Osteopata musi dokładnie zapoznać się z kłopotem chorej, by jak najlepiej dobrać zestaw koniecznych ćwiczeń. Doświadczony osteopata zwróci uwagę na takie szczegóły, jakie nie są dla nas zauważalne jak wyraz twarzy czy sposób poruszania się. Chory po zakończonym wywiadzie zostaje położony na specjalnym łóżku do terapii manualnej. Specjalista wykonuje serię nacisków i masaży w okolicach, których zlokalizowany jest ból. Osteopatia w ginekologii i jej leczenie, jest miłe i nieinwazyjne, dlatego kobiety w ciąży, które czują ból mogą bez problemów z niej korzystać.

Osteopatia w ginekologii jest przyjemna i relaksująca. Dzięki wybraniu odpowiednich metod jest również bezproblemowa. Przynosi pacjentom ulgę zaraz po kilku zajęciach, dzięki czemu dobrze się czujemy. Nie jest ona co prawda jeszcze tak popularna w Polsce, ale z roku na rok sporo kobiet z korzysta. Stanie się się także nierozłącznym elementem diagnostyki.

Udostępnij

O autorze