Kursy fizjoterapeutyczne

Nowości na kursach

Przepuklina i rozejście kresy

Przepuklina i rozejście kresy jak możemy ją zlikwidować i czy wskazana jest operacja?

Przepuklina i rozejście kresy jak możemy ją zlikwidować i czy wskazana jest operacja?

Na starcie postaramy się wyjaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która buduje ze sobą prawy oraz lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń patologicznych w jego zakresie. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych objawów, lecz w późniejszym czasie zazwyczaj dolegliwości są tak wielkie, że wskazany jest zabieg dokładnie w zakresie jamy brzusznej możemy ją zauważyć. Aby wyeliminować przepuklina i rozejście kresy powinno się wykonać tomografie komputerową, to będziemy pewni. Może być jako przepuklina wrodzona i nabyta, jaka pojawia się w późniejszym czasie – w czasie naszego życia. Jest całkiem powszechnym schorzeniem także u dorosłych jak i u niemowląt. Pierwsze symptomy to pojawienie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest bolesny, jest to substancja tłuszczowa, jaka będzie z czasem zwiększać swoje wymiary. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest niezwykle inwazyjna. lecz jak większość pacjentów boi się jej i zwleka z udaniem się do lekarza. Robi się ją głównie laparoskopowo jest mało inwazyjna, a naprawdę może usprawnić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a dziewczyny w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest rekomendowana, właśnie wówczas, jak już nie chcemy mieć więcej dzieci. W czasie nowych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej dlatego jeśli już nie chcemy mieć dzieci wówczas korzystnie jest poddać się operacji.


Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Cechuje się dużym odsetkiem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może zauważyć nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po zabiegu? Po operacji pacjent trafia do sali pooperacyjnej, gdzie powraca do siebie. Podawana jest antybiotykoterapia. W kluczowych dniach istotne jest dbanie o ranę czyli stosowanie dezynfekcji i opatrunków. Chirurg po zabiegu ocenia wygląd rany oraz mów kiedy pacjent może wrócić do domu. Przeważnie jest to około 2-3 dni po operacji. Po jakimś tygodniu od operacji pacjent udaje się na wizytę kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – istotne jest, by po operacji nie nosić ciężkich rzeczy i poprzez kilka kluczowych tygodniu uważać na siebie. Dyskomfort po zabiegu może być skutecznie łagodzony lekami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu specjalistów jeśli choroba nie daje dyskomfortu mówi, że da się z nią żyć. Jeżeli jednak zaczniemy odczuwać dyskomfort jak ucisk w nadbrzuszu, kłopoty jelitowe warto zwrócić się do specjalisty, który doradzi nam idealne metody leczenia. Część dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a potem poddać się rehabilitacji, która zniweluje ryzyko choroby.

Udostępnij

O autorze