Kursy fizjoterapeutyczne

Nowości na kursach

Urazy Achillesa terapia

Urazy Achillesa terapia jak dbać aby nie dochodziło do częstych zwichnięć?

Urazy Achillesa terapia jak dbać aby nie dochodziło do częstych zwichnięć?

Urazy Achillesa terapia na początku określimy czym jest ścięgno Achillesa. Jest to najmocniejsze ścięgno w naszym organizmie, które zostaje niezwykle często nadwyrężone. Urazy Achillesa terapia https://med-coach.pl/filmy/zerwanie-sciegna-achillesa-postepowanie-od-urazu-do-powrotu-do-aktywnosci/42 toż nietypowego rodzaju zerwania, naciągnięcia. Ma długość około 15 centymetrów i ciągnie się od łydki, aż do pięty. Na ścięgno Achillesa skupiają się ścięgna dwóch mięśni – brzuchatego oraz płaszczkowatego – są to mięśnie, które budują łydkę. Jest ono przez nas codziennie bardzo dużo wykorzystywane. Dzięki niemu potrafimy chodzić i biegać, ale ze względu na to, iż jest niezmiernie mocno eksploatowane ulega urazom. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a patologie? Do najpopularniejszych patologii w obrębie ścięgna możemy zaliczyć:

  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • naderwanie,
  • naciągnięcie lub całkowite zerwanie

Fizjoterapia po naderwaniu ścięgna Achillesa dotyczy głównie osób aktywnych fizycznie, jakie w czasie robienia określonych zadań jak np grają w piłkę nożną naderwały ścięgno. Zawsze przy tego typu kontuzji towarzyszy nam ból. Urazy Achillesa terapia to też przypadłość, jaka jest u mężczyzn grubych, po nieprawidłowo przeprowadzonej rozgrzewce lub przy niesystematycznym uprawianiu sportów. Urazy Achillesa terapia jeśli tylko ścięgno zostanie nadwyrężone.

Nie jest to wielki uraz, jednakże powinno się zachować ostrożność. Na chore miejsce powinno się przykładać okłady chłodzące, które minimalizują obrzęk. Noga musi odpocząć. Leki w tym przypadku nie są konieczne. Nadwyrężone to zerwanie około 5% włókien. Jeśli nasz stan po paru dniach nie poprawi się należny udać się do doktora, bo może pojawić się stan zapalny.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a naderwane ścięgno.
Tutaj ból będzie znacznie większy. Może pojawić się całkiem spora opuchlizna, jak i siniak. W tym przypadku najkorzystniej jest udać się do doktora, który postawi fachową diagnozę i przepisze nam maści przeciwbólowe. Urazy Achillesa terapia, a zerwane ścięgno. W tym przypadku ból jest nadzwyczaj intensywny. Nie potrafimy stanąć na stopie, ani na palcach. Co prawda ten uraz zdarza się stosunkowo rzadko, jednak wymaga operacji, a następnie fizjoterapii. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a zapalenie. Gdy słyszysz podczas poruszania się charakterystyczne trzeszczenie, a ścięgno jest grube, to najprawdopodobniej doszło do zapalenia. Doktor po przeprowadzeniu USG najprawdopodobniej unieruchomi nam stopę na okres około 2 tygodni. Jednak niezbędna będzie tu długa fizjoterapia.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa jaka droga jest najlepsza:

  • terapia sprzętem do przezskórnej elektrolizy,
  • terapia falą uderzeniową
  • krioterapia,
  • ćwiczenia wzmacniające.

Urazy Achillesa terapia musimy zadbać by uraz nie powtórzył się nawet ten najdrobniejszy. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie tu rozpoczęcie ćwiczeń z fizjoterapeutą, a aktywność ruchowa winna być wykonywana po okiem trenera profesjonalnego.

Udostępnij

O autorze