Kursy fizjoterapeutyczne

Nowości na kursach

Kurs kinesiotaping

Kurs tapingu Katowice jak dobrać najkorzystniejszą spółkę szkoleniową?

Kurs tapingu Katowice jak dobrać najkorzystniejszą spółkę szkoleniową?

Kurs tapingu Katowice na początku postaramy wyjaśnić się czym jest taping. Kurs tapingu Katowice pozwoli zrozumieć tajniki naklejania taśm o różnej wielkości na bolące miejsce skóry danych mięśni. Strategia ta znana jest od bardzo dawna lecz zaczęła być stosowana na światowym rynku dopiero po olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku. Tam właśnie u sportowców takie plastry zostały wykorzystane. Kurs tapingu Katowice wiele osób pomyśli przecież jest to technologia dla sportowców. Wbrew pozorom coraz więcej ludzi z kontuzjami ją stosuje, niekoniecznie będąc zapalonymi wyczynowymi zawodnikami. Dziś ta technika jest też używana u pupili jak np u psów. Kurs tapingu Katowice poznasz zasady zastosowania tapingu na:

 • uraz kolan;
 • uraz kręgosłupa;
 • uszkodzenia kości;
 • zapalenie mięśni i ścięgien;
 • skręcenia;
 • zwichnięcia.
 • uszkodzenia mięśni.

Kurs tapingu Katowice nauczysz się na co pomaga:

 • łagodzenie obrzęków;
 • usprawnienie mikrokrążenia;
 • poprawa wad postawy;
 • ochrona przed urazami;
 • powiększenie zasięgu robienia ruchów;
 • zmniejszenie odczuwania bólu stabilizacja kończyn.

Kurs tapingu Katowice jakie są rodzaje: Możemy wykonać go za pomocą taśm nieelastycznych, jakie mają za zadnie mocniejszą stabilizację. Stawy przy tym zabiegu mają ograniczone ruchy, dzięki czemu mięśnie nie są, aż tak obciążone. Kolejne to plastry elastyczne, których głównym założeniem jest łagodzenie bólu. Taśmy są bardzo sprężyste i mocne. Można w nich pływać, nie ma obawy, że się odkleją. W ciągu są niewyczuwalne, dlatego nie będą krepować naszych ruchów w normalnych pracach.

Kurs tapingu Katowice nauczysz się na nim jak umieszczać plastry. Jest sporo technik jednak najbardziej powszechne jest naklejanie taśmy w literę X lub Y. Żeby zyskać taki kształt korzystnie jest go przyciąć. Musimy również łączyć ze sobą wycięte plastry. Do najpowszechniejszych form należy zintegrowanie ze sobą plastra Y i I. Kurs tapingu Katowice https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/on-line-postepowanie-fizjoterapeutyczne-w-przebiegu-kolki-niemowlecej/986 jak przygotować chorego do oklejania. Jest to technika, jaka nie wymaga od nas, żadnego przygotowania. Powinniśmy posiadać badania obrazowe, które umożliwia fizjoterapeucie stwierdzenie urazu i wdrożenie właściwego sposobu tapingu. Jedyne co mężczyzna musi wiedzieć, to że miejsce, jakie ma być oklejanie powinno być wydepilowane. Jest to istotna sprawa szczególnie u panów. Jeżeli uprawia się trening i zaczyna przygotowania do dowolnego wydarzenia, jak maraton, zawody,, może warto pomyśleć nad tym, że kinesiotaping potrafi nam pomóc w treningach i uchronić przed pojawieniem się urazu. Kurs tapingu Katowice rzeczywiście możemy zrobić sami, jednak powinniśmy stosować się do informacji, którą każde pudełko posiada. Warto jednak, jeżeli przenigdy tego nie robiliśmy pójść się do specjalisty, który wybierze dla nas odpowiednie plastry. Pamiętajmy, że wbrew pozorom ich naklejenie nie jest skomplikowane, jednak wymaga doświadczenia. Kurs tapingu Katowice cieszy się coraz większym zainteresowaniem , zatem warto go zrealizować.

Udostępnij

O autorze