Kursy fizjoterapeutyczne

Nowości na kursach

Kurs kinesiotaping

Kurs kinesiotaping na czym polega dynamiczne plastrowanie również jak je wykorzystywać?

Kurs kinesiotaping na czym polega dynamiczne plastrowanie również jak je wykorzystywać?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i specjalistów oraz studentów tych kierunków. Dzięki niemu zrozumieją teoretyczne podstawy oraz praktyczną informację na temat techniki, jaką jest kurs kinesiology taping. Kurs w ogólny sposób mobilizuje do właściwego wykorzystania nabytych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 jest więc znacznie powszechna forma używana przez rehabilitantów, która pozwala na zniwelowanie dyskomfortu i powrót pacjenta do pełnej sprawności w jakimkolwiek wieku. Kurs kinesiology taping polegają na umiejętności oklejania, określonym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona zaprojektowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 a od tego czasu zyskała dużą sławę.
Dla kogo jest poświęcony kinesiotaping kurs?

  • osoby, które działają z chorymi bólowymi
  • pragnące zwiększać swoje umiejętność w praktyce, oraz nie wyłącznie w teorii
  • działają w branży ortopedii, traumatologii
  • działają z kobietami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak działa dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to plastry nie nasączone żadnym lekarstwem, posiadaj klej z jednej strony, żeby dobrze przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja fizjoterapeuty polega na wsparciu bolących mięśni oraz pobudzenie przepływu limfy. Schemat budowy takiej taśmy przypomina pod wieloma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dokładnie przykładać plaster, żeby mógł działać dobrze. Efekty są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs doskonale sprawdzi się w urazach u piłkarzy. Ból naciągniętego mięśnia można zniwelować tylko poprzez naklejenie takiej taśmy, a zawodnik, może kontynuować grę. Między innymi kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym zawodników. Daje on również na powiększenie siły fizycznej, dzięki łatwiejszemu przepływowi krwi. Nie można też w całości zdać się tylko na tą formę terapii, dlatego najczęściej kinesiotaping jest metodą pomocniczą i to właśnie wtedy ma najpozytywniejsze rezultaty.
Kto potrafi przykładać plastry do kinesiotapingu?


Kurs kinesiology taping nauczy nas odpowiedniego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy sądzą, że możemy je przykleić sami w domu. Jednak często wynik jest słaby, a chore miejsce staje się tylko mocno zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką metodę dopasować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym przypadku będzie doskonałym wyjściem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość oraz lokalizacja aplikacji również bywa zróżnicowana. Najczęściej zależy od miejsca, charakteru oraz fazy przebiegu dysfunkcji też wykorzystanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie trzyma się tak dobrze, dlatego plaster winno się ściągnąć. Okres między terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że wino oraz opalanie powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są odporne na wodę, dlatego możemy, dzięki nim normalnie żyć.

Cel oraz zadania kinesiotapingu:

  • przywrócenie normalnej funkcji mięśni
  • zniwelowanie bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspieranie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować chorego do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping wskaże nam nie tylko techniki współpracy, ale również prawidłowe przygotowanie chorego, który winien mieć ze sobą zdjęcie na którym jest eksponowany uraz. Miejsca z dużą ilością włosów należy wydepilować przed umiejscowieniem taśm od kinesiotapingu, skoro jego właściwe umiejscowienie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać wartościową wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istniej wiele różnorodnych stylów oklejania oraz rodzajów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która zapewni Wam zdobycie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko dyplom, ale również duża wiedza jaką zdobędziecie w trakcie szkolenia. Korzyścią jest także okres trwania – kurs kinesiotaping to zwykle 2 dni. Grupy są niewątpliwie niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Udostępnij

O autorze